8 Powodów, Dlaczego Warto Korzystać Z Video Marketingu

78% marketerów twierdzi, że ich najbardziej efektywna strategia to właśnie video marketing. Nic dziwnego skoro reklamy video przyciągają uwagę, szybko i sprawnie przekazują informacją, a w dodatku genialnie konwertują. O tych i o innych korzyściach płynących z użycia wideo w swojej strategi marketingowej szerzej w dzisiejszym artykule. Oto lista ośmiu najbardziej przekonujących korzyści:

1. Skuteczność

Nie ma lepszej formy reklamy w sieci, pod względem zwrotu z inwestycji niż video. Wiadomo, że ważnymi aspektami sprawnego marketingu są takie kwestie jak właściwa konfiguracja kampanii, wybranie grupy docelowej czy landing page. Jednak gdy to już masz za sobą, to najlepszym wyborem formy reklamy będzie film. Dowodem na skuteczność wideo mogą być poniższe statystki:

78% marketerów twierdzi, że ich najbardziej efektywna strategia to właśnie video marketing

83% marketerów twierdzi, że video zapewnia dobry zwrot z inwestycji

Video na landing page potrafi zwiększyć konwersje nawet o 80%

2. Zwrócenie Uwagi

W świecie, w którym przeciętny użytkownik internetu otrzymuje około 4 tysiące komunikatów reklamowych dziennie, trzeba się jakoś wyróżniać. Z pomocą przychodzi forma video, która budzi o wiele większe zainteresowanie niż ściana tekstu czy grafika.

3. Zatrzymanie uwagi

Oprócz wspomnianego zwrócenia uwagi ważne jest, aby zatrzymać uwagę potencjalnego klienta na dłużej. Według badań przeciętny użytkownik internetu potrzebuję 6 sekund, żeby zdecydować czy idzie dalej, czy kontynuuję oglądanie. Z tego powodu szczególnie ważne jest wzbudzenie emocji i zainteresowania na samym początku, a następnie zadbanie o potrzymanie zaangażowania przez resztę filmu. Wideo jako środek przekazu samo w sobie budzi u ludzi emocje i angażuje, o wiele lepiej niż inne formy reklamy, jednak trzeba mu w tym pomóc porządnie napisanym scenariuszem.

4. Zwięzłość

Forma wideo pozwala na przekazać dużej ilości informacji w krótkim czasie, bez zanudzenia odbiorcy. James McQuivey (specjalista od marketingu cyfrowego) szacuje, że jedna minuta wideo jest odpowiednikiem 1 800 000 słów.

5. Łatwość przekaz — przystępna forma

Film jako środek przekazu jest lekki w odbiorze. Przyswojenie informacji zawartych w wideo nie wymaga od odbiorcy żadnego wysiłku – można powiedzieć, że obraz filmowy przejmuje rolę wyobraźni. Zresztą jak wszyscy wiemy, oglądanie filmów jest po prostu przyjemne. Jeśli reklama wideo zostanie odpowiednia ułożona, to odbiorca w trakcie oglądania zapomni, że w ogóle ma do czynienia z reklamą. Dowód:

6. Zapada w pamięć

Przekazując informacje wizualnie i przy tym budząc emocje, zwiększamy szanse na to, że zapadniemy naszemu widzowi w pamięć. Jeśli do tego wyróżnimy się na tle innych reklam wideo, dodamy trochę dobrego humor i retargetingu to miejsce w pamięci naszego widza mamy gwarantowane. Natomiast jeśli zrobimy to wybitnie dobrze, to może ktoś do końca życia zapamięta, że zbyt długie czekanie na Pana od kablówki może doprowadzić do tego, że przyjdziemy na własny pogrzeb jako Phil Shifley (patrz film wyżej).

7. Budowanie marki

Oprócz tego, że zapadamy w pamięć naszych odbiorców, co już samo w sobie buduje markę, mamy jeszcze kilka innych benefitów w tym zakresie. Filmy przysłużą się w skróceniu dystansu z odbiorcą i zbudowaniu bliższej relacji. Po tym względem szczególnie dobrze zadziałają filmy „od kuchni”, w których pokażemy bardziej ludzką stronę naszej działalności.

8. Zasięgi w social mediach

Jak wiadomo Marek Zuckerberg, konsekwentnie ucina zasięgi fanpage’y. Na pozostałych social mediach sprawa wygląda w podobny sposób, ale mimo wszystko formaty wideo wychodzą z tego obronną ręką. Na Facebooku filmy mają 1,5 raza większe zaangażowanie niż zdjęcia i 6,4 razy większe zaangażowanie niż zwykłe linki. Na Linedinie użytkownicy udostępniają wideo 20 razy chętniej niż inne formaty, a na Twitterze filmy generują 10 razy większe zaangażowanie. Jako dowód (co prawda anegdotyczny, ale nadal dowód) podrzucam screeny organicznych zasięgów grafik i wideo z fanpage’a, który prowadziłem (obydwa posty zostały opublikowane na przestrzeni tygodnia i niosły za sobą podobną wartość).

Podsumowanie

Podsumowując, myślę, że powyższymi punktami udowodniłem, że video marketing daje masę realnych korzyści i warto w niego inwestować. Jeśli ktoś jeszcze nie jest pewny, to tylko wspomnę, że do 2021 roku 82% ruchu na strony marek będzie pochodziło z video. Skoro już wiesz, że z video marketingu warto korzystać, to zostawiam tutaj darmowy dokument o tym, jak użyć formatu video w swoim marketingu.